Home Mężczyzna Czas na podatki

Czas na podatki

by Redakcja MiloszKlimek
podatki w polsce

Mija już w zasadzie styczeń i nim się obejrzymy, już będzie trzeba składać coroczne zeznanie podatkowe. No cóż, płacenia podatków nie da się uniknąć, niestety. Z drugiej strony – gdyby nie nasze podatki, to państwo nie mogłoby przecież funkcjonować, bo samo nie zarabia. Podatki w Polsce wynoszą dla osób fizycznych, w zależności od dochodów, 17 i 32%. Kilkanaście miesięcy temu najniższa stawka to było 18%, więc w kieszeni przeciętnego Kowalskiego zostaje nieco więcej. I bardzo dobrze, bo każdy ciężko pracuje na każdą złotówkę i liczy się z każdym groszem. i pomyśleć, że gdyby przed wiekami Fenicjanie nie wynaleźli pieniędzy, nasz świat wyglądałby inaczej… Nie ma jednak co gdybać, tylko trzeba płacić na czas, szczególnie fiskusowi, bo z tą instytucją lepiej nie wchodzić w konflikt.
W związku z tym, że podatki w Polsce nie są wcale niskie, pracujemy na nie aż 161 dni w roku. To sporo, ale nie mamy wyjścia. Wprawdzie nasi politycy obiecują nam obniżenie podatków, ale to póki co pieśń przyszłości.
Na zakończenie naszych rozważań przypomnijmy jeszcze, że zeznanie podatkowe najlepiej złożyć drogą elektroniczną. Nawiasem mówiąc, z roku na rok rośnie liczba podatników, którzy w ten sposób się rozliczają. W dowolnej porze siadamy sobie wygodnie w domowym zaciszu, otwieramy odpowiednią stronę, szukamy odpowiedniego formularza PIT, wypełniamy go i wysyłamy do stosownego urzędu skarbowego. Drukujemy jeszcze urzędowe potwierdzenie złożenia naszego zeznania i gotowe. Potem można spokojnie poczekać na zwrot nadpłaconego podatku, jeśli komuś on przysługuje.

twojprogrampit.pl
0 comment

Zobacz także

Zostaw komentarz