Biznes

Czym są nadstawki paletowe i jakie mają zastosowanie?

Czym są nadstawki paletowe i jakie mają zastosowanie?

Popularnym produktem, wykorzystywanym w niejednym przedsiębiorstwie i magazynie są nadstawki paletowe. To praktyczne narzędzie, które ułatwi pracę w różnych branżach, a w szczególności transportowanie poszczególnych produktów. Czym są nadstawki paletowe? Jak są zbudowane? Gdzie je wykorzystać? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Czym są nadstawki paletowe?

Nadstawki paletowe to po prostu obudowy do palet. Z reguły występują w wersji siatkowej. Wykonywane są natomiast z mocnych, stalowych prętów. W połączeniu z praktyczną i często wykorzystywaną w magazynach paletą drewnianą mogą tworzyć samodzielny kontener magazynowy. Dzięki tej konstrukcji zdecydowanie łatwiej przechowywać poszczególne produkty, a także je transportować – zarówno w przestrzeni magazynu, jak i na zewnątrz. Takie nadstawki paletowe pozwalają na przemieszczanie towarów drobnicowych, które przechowywane są luzem, bez szczególnego, dodatkowego zabezpieczenia. Dodatkowo zapewniają one stabilność ciężkim i masywnym produktom, które na samodzielnej palecie mogłyby się przesuwać. Nadstawki paletowe wykonane są ze stali, pokrytej dodatkowo cynkiem galwanicznym oraz lakierem. Dzięki temu są odporne na wszelkie uszkodzenia, w tym zarysowania i otarcia.

Jakie zalety posiadają nadstawki paletowe?

Nadstawki paletowe, a właściwie kosze, które można z nich stworzyć, posiadają wiele zalet. Tak jak wcześniej wspominaliśmy, dzięki nim można bez problemu przechowywać towary drobnicowe, nieposiadające żadnego dodatkowego zabezpieczenia. Dodatkowo nadstawki paletowe nadają się do składania. Gdy nie są zatem użytkowane, zawierają niewiele miejsca. Grubość po złożeniu kosza to mniej więcej 90 milimetrów. Przydadzą się zatem w magazynach, w których każda, najdrobniejsza przestrzeń ma znaczenie. Co również istotne konstrukcja koszy, a zatem nadstawek paletowych wraz z paletą, umożliwia ich sztaplowanie albo z angielskiego stacking, czyli układanie piętrowo, jedna na drugiej. Nadstawki paletowe są przy tym bardzo mocne i stabilne. Można mieć zatem pewność, że przechowywane produkty pozostaną bezpieczne i nienaruszone.

Gdzie kupić nadstawki paletowe i jak je wykorzystać?

Nadstawki paletowe sprawdzą się więc niemal we wszystkich powierzchniach magazynowych, a także większych i mniejszych przedsiębiorstwach. Oferują one dużą nośność, dzięki czemu są dość uniwersalne do przechowywania i transportowania różnego rodzaju produktów. Nadstawki paletowe można kupić w specjalistycznych sklepach z wyposażeniem do magazynów i przedsiębiorstw przemysłowych.

Artykuł powstał we współpracy z https://magazynuj.pl/

Udostępnij