Strona główna
Budownictwo
Tutaj jesteś

Jak powinny wyglądać idealne i funkcjonalne meble do małego mieszkania?

19 kwietnia 2022


Małe mieszkanie to jednocześnie bardzo duże wyzwanie aranżacyjne. Zagospodarowanie relatywnie niewielkiej przestrzeni jest łatwe, ale dużo trudniej jest zachować w tym wszystkim maksimum funkcjonalności. Czym zatem powinny kierować się osoby, które chcą zakupić meble do małego mieszkania?

Pomysłowość w zastosowaniu

Meble przeznaczone do małego mieszkania powinny być wybierane przede wszystkim w sposób pomysłowy. Jeśli konieczne jest np. zaaranżowanie przestrzeni sypialnianej w salonie, można do tego celu wykorzystać zwykłą sofę z funkcją spania. W ciągu dnia będzie ona meblem relaksacyjnym dla właściciela i jego gości, a nocą stanie się ona substytutem łóżka. Warto więc postawić na sofę, która będzie rozkładać się szybko i sprawnie. Skomplikowane mechanizmy do rozkładania mebli raczej nie wchodzą tu w grę.

„Piętrowa funkcjonalność”

Kupując meble do mieszkania o bardzo małym rozmiarze, warto wybrać rozwiązania zapewniające możliwość zaoszczędzenia jak największej ilości miejsca. Wybierając krzesła i stoliki, należy zwrócić uwagę na zestawy układane piętrowo. Można je z łatwością usadowić w jednym miejscu, a gdy zajdzie taka potrzeba – rozłożyć w całym mieszkaniu. Co ważne, cechę tą posiadają nie tylko konstrukcje proste, ale też dopracowane, eleganckie i wygodne. Mowa tu m.in. o krzesłach z siedziskami, które układane piętrowo często na siebie zachodzą. Warto ich poszukać w ofertach sklepów meblarskich!

Oszczędność w stylu „matrioszka”

Ważną zasadą obowiązującą przy doborze mebli do małego mieszkania jest skupienie się na meblach dysponujących dodatkową przestrzenią użytkową. Co ważne, nie jest to domena wyłącznie dużych i przestronnych łóżek! Wręcz przeciwnie, taką wewnętrzną przestrzenią dysponuje większość rozkładanych sof. Jeśli niewielki salon zostanie zaaranżowany za pomocą tejże sofy i np. zestawu siedzisk typu SAKO, to siedziska te z łatwością się w niej zmieszczą. Co więcej, przestrzeń ta może być również wykorzystana do przechowywania odzieży, elementów pościeli itd.

Otwieranie przez przesuwanie

Inwestując w zajmujące niewiele przestrzeni meble do salonu, sypialni lub kuchni, warto zwrócić swoją uwagę na modele rozsuwane. Brak uchylnych drzwiczek pozwala zoptymalizować dostępną przestrzeń, a także uniknąć kolizji między nimi, a resztą wyposażenia małego pomieszczenia. Co prawda meble przesuwne są z oczywistych względów nieco szersze, ale dzięki temu można lepiej wykorzystać przestrzeń w bliskim sąsiedztwie ścian. Warto zauważyć, że efekt ten ograniczony jest przez zastosowanie zachodzących na siebie drzwiczek.

W ofercie sklepu Akord – https://sklep.akord.net.pl/ – znajduje się dużo ciekawych i funkcjonalnych mebli, które przeznaczone są do małych mieszkań, a nawet kawalerek.

Redakcja MiloszKlimek

Nasza redakcja to wspólnota mężczyzn i przedsiębiorców, gotowych do podnoszenia swoich umiejętności, dzielenia się wiedzą i wspierania się nawzajem w drodze do sukcesu i spełnienia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

okna narożnikowe ceny

Jesteś zainteresowany reklamą?