Strona główna
Mężczyzna
Tutaj jesteś

Jak pozbyć się zakoli u mężczyzn?

21 czerwca 2022 jak pozbyć się zakoli


Jeśli chodzi o ogłoszenie u mężczyzn, bardzo często bywa ono przyczyną sporych kompleksów. Tymczasem pierwsze jego objawy mogą pojawić się już po 20 roku życia i zazwyczaj przybierają postać zakoli. Wielu mężczyzn zastanawia się, w jaki sposób z nimi walczyć i jak można się ich pozbyć.

Jak pozbyć się zakoli?

Przede wszystkim, trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że problem z wypadającymi włosami to zazwyczaj objaw łysienia androgenowego, które jest uwarunkowane genetycznie. Związane jest to z przemianą testosteronu, który oddziałuje na mieszek włosowy, prowadząc do jego zaniku. Najbardziej odporne na działanie testosteronu są mieszki włosowe, które zlokalizowane są z tyłu głowy. Dlatego bardzo często zdarza się, że ten obszar głowy jest odporny na łysienie, a panowie tracą włosy głównie z przodu czaszki.

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że łysienie androgenowe zazwyczaj ma charakter postępujący. Oznacza to, że utrata włosów rozpoczyna się w okolicy skroniowo czołowej i przybiera postać charakterystycznych zakoli. Przerzedzenie włosów postępuje stopniowo w kierunku ciemienia, a najwięcej włosów pozostaje na potylicy i w okolicy skroniowej. Trzeba pamiętać , że ogromne znaczenie ma jak najwcześniejsze wdrożenie kuracji, która będzie miała za zadanie zahamowanie wypadania włosów.

Zobacz także: Auto Roberta Lewandowskiego

Leczenie zakoli u mężczyzn

Ogromna liczba mężczyzn zadaje sobie pytanie, jak pozbyć się zakoli raz na zawsze. Otóż w aptekach dostępnych jest wiele różnego rodzaju specjalistycznych preparatów, które zazwyczaj wciera się w skórę głowy. Są to sprawdzone kuracje, opracowane przez profesjonalne laboratoria. Ich zadaniem jest hamowanie wypadania włosów, a także stymulacja mieszków włosowych. Specjalnie dobrane preparaty wpływają na metabolizm mieszków włosowych, prowadząc do ponownego ukorzenienia cebulki włosowej, a także wzrostu włosa. Zadaniem preparatów jest również odżywianie i dotlenienie mieszków włosowych, a także przywrócenie równowagi skóry, poprawa mikrokrążenia i poprawa kondycji włosów.

Kuracja zazwyczaj trwa zaledwie kilka tygodni, a pierwsze efekty widać już po trzech tygodniach stosowania. Dostępne w aptekach preparaty zazwyczaj posiadają dość wysokie stężenie substancji aktywnych, stąd też wystarczy jedna ampułka dziennie, aby zauważyć poprawę kondycji fryzury.

Masaż skóry w walce z zakolami

Osoby, które zadają sobie pytanie, jak pozbyć się zakoli, bardzo często nie zdają sobie sprawy z tego, że bardzo prostym sposobem na poprawę kondycji włosów jest wykonanie masażu głowy. Pobudzenie krążenia krwi w skórze skalpu pomoże zahamować łysienie choćby w pewnym stopniu. Masaż może być wykonany specjalną szczotką bądź też opuszkami palców. Aby pierwsze efekty stały się widoczne, masaż trzeba powtarzać regularnie przez około 10 minut dziennie. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że jest to metoda, która być może nie zahamuje całkowicie procesu łysienia, jednak może stanowić doskonałe wsparcie dla równolegle przeprowadzonej terapii przy pomocy profesjonalnych środków z apteki.

https://www.miloszklimek.pl/liczba-oktanowa-robi-roznice-benzyna-95-czy-98/

Redakcja MiloszKlimek

Nasza redakcja to wspólnota mężczyzn i przedsiębiorców, gotowych do podnoszenia swoich umiejętności, dzielenia się wiedzą i wspierania się nawzajem w drodze do sukcesu i spełnienia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Co można kupić w sklepie z bronią
Wszystko
samochód roberta lewandowskiego

Auto Roberta Lewandowskiego

21 czerwca 2022

Jesteś zainteresowany reklamą?

samochód roberta lewandowskiego