Home Mężczyzna Jak rozpoznać zawał serca?

Jak rozpoznać zawał serca?

by Redakcja MiloszKlimek

Większość osób pomimo podstawowej wiedzy, czy informacji na temat zawału serca nie ma wręcz zielonego pojęcia na temat najważniejszych objawów, które nakazują stwierdzić iż najprawdopodobniej doszło do takiego zdarzenia.

Jak rozpoznać zawał serca?

Pewnie, że zawał serca można rozpoznać na kilka konkretnych do tego sposobów, a przede wszystkim powiązać do których można zaliczyć :

  • Ból jaki pojawia się w klatce piersiowej, lub nadbrzuszu, także ten jaki rozwija się za mostkiem
  • Problemy z kołataniem serca
  • Blady wygląd naszej skóry
  • Uczucie podobne do zgagi a więc swoiste pieczenie
  • Nadmierna potliwość oraz nudności
  • Pojawienie się stanu podgorączkowego, wymioty a nawet omdlenia czy nudności

Jak najbardziej mowa w tej sytuacji o najbardziej klasycznych i rozpoznawalnych objawach, które niestety w wielu przypadkach mogą być oznaką tego, iż doszło do zawału serca. Pamiętajmy jednak aby nie wpadać w panikę. Lecz na spokojnie ocenić sytuację zdrowotną oraz co najważniejsze zawsze zakładać iż nie są to jedyne symptomy w których powinniśmy odpowiednio zareagować.

Warto wiedzieć więcej na temat tego, co prowadzi do zawału serca

Oczywiście duże znaczenie ma również kwestia, tego czy nie chorujemy na pewne przewlekłe schorzenia jak cukrzyca względnie nadciśnienie tętnicze. Dochodzi wtedy do niemych zawałów. Zatem powyższe objawy wcale nie muszą występować. Wręcz przeciwnie mało kiedy się zdarzają, szacuje się iż niemal 30-40% przypadków zalicza się właśnie do nich. Nie ma jakichkolwiek wątpliwości, że w przypadku podejrzenia zwału serca czas działania odgrywa diametralne znaczenie. Zatem nie wolno zwlekać z podjęciem pewnych w tym kierunku kroków. Oznacza to mianowicie tyle, iż jak najszybciej trzeba zgłosić się do szpitala. W celu przeprowadzenia ewentualnych badań do których zalicza się EKG czy też zdiagnozowania objawów jakie się pojawiły. Zdarzają się również przypadki, iż nie jesteśmy świadomi tego, iż sam zawał miał miejsce. Lecz najczęściej jak wspomniano powyżej jest on powiązany z pewnymi sygnałami które powinny nam dać do swoistego myślenia.

Jak postępować w przypadku zwału serca?

Bardzo duże znaczenie ma również fakt tego, jak powinniśmy postępować czy się zachować w przypadku gdy doszło do zawału serca? W pierwszej kolejności nie wpadać w panikę. Niejednokrotnie wspomina się o możliwości podania pewnych leków, do których zaliczamy chociażby samą nitroglicerynę. Jednak na taki krok powinniśmy się zdecydować jedynie wtedy, gdy posiadamy stu procentową pewność co do wystąpienia zawału serca. W innym przypadku może to doprowadzić do pogorszenia się stanu zdrowia takiej osoby. Im szybciej zjawimy się w szpitalu i co za tym idzie uzyskamy odpowiednie wsparcie tym lepiej. A co najważniejsze trafimy w ręce specjalistów oraz lekarzy jacy mogą nam najzwyczajniej w świecie pomóc. Niech więc w sytuacji gdy posiadamy pewne objawy co do wspomnianego zwału serca, poczynienie niezbędnych kroków umożliwi nam jak najszybsze w tym zakresie działanie. Pamiętajmy więc o tym, co w przypadku zawału serca jest ważne oraz czego nie powinniśmy nigdy bagatelizować.

0 comment

Zobacz także

Zostaw komentarz