Biznes

Sukienki dwuczęściowe – na jaką okazję?

Sukienki dwuczęściowe – na jaką okazję?

Sukienki dwuczęściowe pojawiły się na wybiegach mody kilka sezonów temu i nic nie wskazuje na to, że prędko z nich znikną. Wszystko dlatego, że tego rodzaju kreacje pokochały kobiety na całym świecie. Choć sukienki dwuczęściowe najczęściej zakładają te młodsze wiekiem, to jednak niektóre modele pasują również nieco bardziej dojrzałym kobietom. Na jakie okazje warto wybierać sukienki dwuczęściowe?

Czym jest sukienka dwuczęściowa?

Na początek wyjaśnijmy, czym w ogóle jest sukienka dwuczęściowa? Otóż składa się ona z krótszego topu oraz spódnicy, najczęściej z podwyższonym stanem. Choć w praktyce mamy do czynienia z dwoma, osobnymi częściami garderoby, to jednak stanowią one spójną całość. Wydawać by się mogło, że tego rodzaju kreacje pasują jedynie osobom szczupłym, jednak sukienki dwuczęściowe niezwykle pięknie leżą nawet na kobietach, które nie mają idealnych, książkowych proporcji. Wszystko dzięki spódnicy z wysokim stanem, która zakrywa naprawdę sporo. 

Sukienka dwuczęściowa – na jakie okazje?

Sukienka złożona z dwóch osobnych części doskonale sprawdzi się przede wszystkim na nieoficjalne wyjścia. Zazwyczaj posiada ona nieco bardziej elegancki krój, dlatego z powodzeniem możemy założyć ją na kolację w restauracji, na przyjęcie w ogrodzie czy na sobotnią imprezę w klubie. Z drugiej strony idealnie sprawdzi się również na weselach czy na przyjęciu urodzinowym, o ile oczywiście nie odsłania ona zbyt wiele, a zatem pozostaje w dobrym guście. O ile bowiem niektóre sukienki pozostawiają szerszą przestrzeń pomiędzy topem, a spódnica, o tyle na nieco bardziej oficjalne przyjęcia sprawdzą się głównie te sukienki, w których top delikatnie nachodzi na spódnicę. Zazwyczaj sukienki dwuczęściowe tworzą spójny komplet, jednak możemy znaleźć także modele, których:

  • góra pozostaje jednobarwna, dół zaś jest wzorzysty,
  • góra zawiera zdobienia, zaś dół jest całkowicie prosty,
  • góra i dół są w innych kolorach.

Zawsze jednak obie części sukienki tworzą estetyczną, spójną całość, co jest ich cechą charakterystyczną. Różnobarwne sukienki, które wykonane są z lekkich, oddychających materiałów, doskonale sprawdzą się na co dzień. Będą one dobrym wyborem dla kobiet, które lubią bawić się modą, za to nie przepadają za swego rodzaju stagnacją. Dodatkowo – chcąc stworzyć niebanalną stylizację – górę i dół sukienek można mieszać z elementami pochodzącymi z innych zestawów, co kobietom lubiącym modowe eksperymenty z całą pewnością przypadnie do gustu. 

Sukienka dwuczęściowa w roli sukni ślubnej

Okazuje się, że sukienka dwuczęściowa może zastąpić nie tylko elegancką kreację na przyjęcie, ale również samą suknię ślubną! Salony sukien ślubnych już od jakiegoś czasu mają tego typu suknie w swojej ofercie, jednak jeszcze do niedawna panny młode nie miały wśród nich zbyt dużego wyboru. Niemniej jednak w tym sezonie dwuczęściowe suknie ślubne stały się bardzo modne, stąd też wiele ich modeli znajdziemy w ofercie niemal każdego salonu. W dwuczęściowej sukni ślubnej spódnica zazwyczaj jest długa, lecz prosta. Góra natomiast może mieć zarówno krótki, jak i długi rękaw, w zależności od gustu i potrzeb panny młodej. Co ciekawe, bogato zdobiony pozostaje głównie top, gdyż spódnica z nadmierną ilością elementów dekoracyjnych mogłaby okazać się zbyt ciężka. Dwuczęściowa suknia ślubna doskonale sprawdzi się na weselach plenerowych bądź w stylu boho. Obecnie wiele panien młodych decyduje się na stosunkowo proste suknie dwuczęściowe, które po delikatnym przerobieniu będą im mogły posłużyć jeszcze nie raz. 

Udostępnij