Strona główna
Motoryzacja
Tutaj jesteś

Do kiedy fotelik dla dziecka jest obowiązkowy?

21 stycznia 2022 Czy fotelik dla dziecka jest obowiązkowy

Rodziny, które uwielbiają podróżować, zawsze zabierają ze sobą wszelkie potrzebne rzeczy oraz te, które mogą się przydać, a wcale nie muszą. Nie trzeba nikogo przekonywać do tego, że podróże, zarówno te dalekie, jak i bliskie, są doskonałym sposobem na spędzenie czasu z rodziną. A także sposobnością do tego, by poznać interesujących ludzi i zobaczyć wiele ciekawych miejsc. Warto więc wiedzieć czy i do kiedy fotelik dla dziecka jest obowiązkowy?

Formy podróżowania

Każda osoba, która planuje podróż, na pewno zastanawia się, dokąd się wybrać i z kim, żeby mieć gwarancję doskonale spędzonego czasu wolnego. Nie ulega wątpliwości, że podróżować można różnymi środkami komunikacji. Najczęściej wybieranym jest samochód. A na drugim i trzecim miejscu są samolot i pociąg. Każda forma podróżowania jest dobra i ciekawa, ale jedna jest bardziej, a druga mniej komfortowa. Poza tym w grę wchodzą także koszty. Ci, którzy nie mogą pozwolić sobie na zakup biletów na samolot, często decydują się na pozostałe dwie opcje. Co jest więcej niż zrozumiałe. Zwłaszcza gdy nie podróżuje się samemu, ale z liczną rodziną. Bo koszt wtedy są o wiele wyższe i trzeba o nich pamiętać oraz się z nimi liczyć, jeśli nie jest się osobą zamożną.

Czy fotelik dla dziecka jest obowiązkowy?

Czy fotelik dla dziecka jest obowiązkowy

Ludzie, którzy podróżują rodzinnie, często zastanawiają się, jak spędzą czas wolny na miejscu. Wiele osób stara się wcześniej wszystko zaplanować, w tym sprawdzają, jakie atrakcje są przewidziane w danej miejscowości. Sprawdzają również, czy w pobliżu lub w niedalekiej odległości od hotelu jest wypożyczalnia rowerów, lub sprzętu wodnego. Każdy rodzic chce, żeby jego dziecko było bezpieczne podczas podróży. A co za tym idzie, nawet nie zadają sobie pytania, czy i do kiedy fotelik dla dziecka jest obowiązkowy. Bo odpowiedź wydaje się im oczywista. Bez względu na to, w jakim wieku jest pociecha, powinna jeździć w foteliku. A przynajmniej do momentu osiągnięcia odpowiedniego wzrostu, zbliżonego do wzrostu niskiej osoby dorosłej. Zgodnie z aktualnymi przepisami fotelik dla dziecka jest obowiązkowy dopóki nie osiągnie ono 150 cm. wzrostu. Każdy odpowiedzialny rodzic powinien tego pilnować. I to nie tylko dlatego, że obawia się, że dostanie mandat. Ale są to kwestie bezpieczeństwa podczas jazdy. A ono jest, jak wiadomo, bardzo ważne dla całej rodziny, która wybiera się na wakacje, lub nawet po zakupy.

Jaki fotelik wybrać?

Jeśli nie ma się fotelika, to koniecznie trzeba go zakupić. Te, które są przeznaczone dla najmłodszych, różnią się budowa i parametrami od tych, jakie przeznaczone są dla starszych dzieci, które osiągnęły już pewną wagę. W związku z tym, podczas wyboru, warto wziąć dziecko ze sobą i zapytać jak czuje się w danym modelu. Wygoda także jest ważna. Zwłaszcza w sytuacji, gdy planuje się pokonywać odległe trasy i pewne jest, że dziecko w foteliku spędzi naprawdę sporo czasu. Dlatego warto poświęcić chwilę i wybrać taki, który spełni wszystkie normy, a do tego będzie wygodny. Powinien również posiadać odpowiednie atesty dotyczące bezpieczeństwa i być zrobiony z doskonałej jakości materiałów.

Wszystko

Redakcja MiloszKlimek

Nasza redakcja to wspólnota mężczyzn i przedsiębiorców, gotowych do podnoszenia swoich umiejętności, dzielenia się wiedzą i wspierania się nawzajem w drodze do sukcesu i spełnienia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Wymienialne części samochodowe
benzyna 95 czy 98
samochód roberta lewandowskiego

Auto Roberta Lewandowskiego

21 czerwca 2022

Jesteś zainteresowany reklamą?

samochód roberta lewandowskiego