Strona główna
Mężczyzna
Tutaj jesteś

Elektronika a mechanika

9 grudnia 2020

Panuje pewne przekonanie, że powinno się posiadać wystarczającą wiedzę, aby podstawowe naprawy samochodowe wykonać samodzielnie. Jest to oczywiście niezwykle przydatna umiejętność. Jak się okazuje, skala nie ma tutaj wielkiego znaczenia, ponieważ takim samym „bohaterem domu” będziemy gdy samodzielnie naprawimy usterkę w komputerze, czy w samochodzie.

Elektronika a mechanika

Tak naprawdę to skala jest tutaj jedyną różnicą. Ponieważ niezależnie od tego czy wymieniamy dysk w komputerze, czy filtr oleju w samochodzie, mamy odpowiednie procedury, których musimy się trzymać. W miniaturowym świecie komputera potrzeba odpowiednio mocno dokręcać śrubki, uważać na delikatne taśmy oraz pilnować ładunków elektrostatycznych. Przy samochodzie także z odpowiednią siłą należy dokręcać śruby, uważać na pasy przy silniku jak i pilnować tego, czy samochód jest wypoziomowany. Sama wiedza na te tematy nawet pochodzi z podobnych źródeł – z internetu albo odpowiedniej literatury.

Samodzielna nauka

Jeden czy drugi zawód bardzo dużo korzysta z samodzielnego uczenia się, samokształcenia. Nawet występuje podobny poziom strachu, przy komputerach boimy się coś spalić albo zewrzeć, a przy samochodach czegoś nie dokręcić albo uszkodzić. Patrząc więc na to porównanie, można stwierdzić jedno. Ktoś kto nie boi się naprawiać komputerów, poradzi sobie z samochodem i vice versa. Zawody te mają ze sobą niezwykle dużo wspólnego. W obecnym świecie, takie łączenie umiejętności i znajdowanie powiązań jest dokładnie tym, co pomoże w ułożeniu swojej kariery zawodowej.

www.swoimidrogami.pl

Redakcja MiloszKlimek

Nasza redakcja to wspólnota mężczyzn i przedsiębiorców, gotowych do podnoszenia swoich umiejętności, dzielenia się wiedzą i wspierania się nawzajem w drodze do sukcesu i spełnienia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Co można kupić w sklepie z bronią
Wszystko
samochód roberta lewandowskiego

Auto Roberta Lewandowskiego

21 czerwca 2022

Jesteś zainteresowany reklamą?

samochód roberta lewandowskiego