Strona główna
Rodzina
Tutaj jesteś

Jak ochronić psy przed pchłami?

25 stycznia 2023 Jak ochronić psy przed pchłami

Okazuje się, że nawet wtedy, gdy będziemy bardzo dbać o higienę naszych domowych zwierząt, to może się okazać, że w ich sierści pojawiają się nieproszeni goście. W zasadzie trudno jest znaleźć hodowcę albo właściciela psa, który nie spotkałby się z problemem kleszczy i pcheł. Dlatego będziemy poszukiwać bardzo skutecznych środków chemicznych, które potrafią bardzo szybko poradzić sobie z takimi problemami. Doskonale będzie się na tym polu sprawdzać Fiprex spray, który jest rekomendowany przez bardzo wielu doświadczonych weterynarzy, a także hodowców. Jest to produkt, który bardzo szybko i skutecznie poradzi sobie z kleszczami, które są rzeczywiście bardzo dużym problemem szczególnie w okresie letnim. Środek poradzi sobie także z pchłami.

Sprawdzone produkty lecznicze dla psów

Takie produkty przeznaczone do oprysku charakteryzują się bardzo specyficznym składem. Wykorzystuje się tu w procesie produkcyjnym substancję czynną, która gwarantuje bardzo wysoką skuteczność, jeżeli chodzi o wyeliminowanie pcheł i kleszczy. Poza tym bardzo ważna jest tu niska toksyczność, a więc stosowanie Fiprex spray jest całkowicie bezpieczne dla zwierzęcia i dla otoczenia. Nie bez znaczenia jest również to, że takie środki działają w zasadzie natychmiastowo. Pchły, które wgryzły się już w skórę albo jeszcze nie zdążyły tego zrobić, będą natychmiast zlikwidowane. Poza tym Fiprex spray działa także do pewnego stopnia profilaktycznie. Środek będzie pozostawać na skórze, ponieważ wytwarza się warstwa ochronna. Po zastosowaniu aplikacji zwierzę będzie zabezpieczone przez kolejne cztery tygodnie. Dodatkowo substancja zawarta w tym środku bardzo skutecznie chroni przed przyczepieniem się kleszcza do skóry psa albo kota. Jest to z pewnością produkt obecnie bezkonkurencyjny. Dodatkowym atutem jest tu atrakcyjna cena i bardzo wygodne opakowanie.

Dawkowanie środka na kleszcze

Gdy już więc wyposażymy się w Fiprex spray, to trzeba także pamiętać o tym, w jaki sposób aplikować ten produkt. Hodowcy i właściciele psów oraz kotów powinni pamiętać, że mamy do czynienia w końcu ze środkiem chemicznym. Jeżeli chodzi o takie substancje, to trzeba postępować bardzo ostrożnie. Należy dokładnie przeczytać etykietę i w razie czego dopytać sprzedawcę. Tak więc Fiprex spray stosuje się u szczeniąt, które osiągnęły minimum 8 tydzień życia. Muszą też ważyć więcej niż 2 kg. Poza tym po zaaplikowaniu preparatu zwierząt nie można kąpać przez 2 dni. Ażeby zapewnić optymalne działanie środka, trzeba pamiętać także o 4-tygodniowych odstępach pomiędzy aplikacjami.

Wszystko

Redakcja MiloszKlimek

Nasza redakcja to wspólnota mężczyzn i przedsiębiorców, gotowych do podnoszenia swoich umiejętności, dzielenia się wiedzą i wspierania się nawzajem w drodze do sukcesu i spełnienia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak ochronić psy przed pchłami
czego nie można jeść w ciąży
Czy fotelik dla dziecka jest obowiązkowy

Jesteś zainteresowany reklamą?

Czy fotelik dla dziecka jest obowiązkowy