Strona główna
Mężczyzna
Tutaj jesteś

Podatki w Polsce – rozliczanie przez Internet

26 stycznia 2021 podatki w polsce

Mija już w zasadzie styczeń i nim się obejrzymy, już będzie trzeba składać coroczne zeznanie podatkowe. No cóż, płacenia podatków nie da się uniknąć, niestety. Z drugiej strony – gdyby nie nasze podatki, to państwo nie mogłoby przecież funkcjonować, bo samo nie zarabia. Podatki w Polsce wynoszą dla osób fizycznych, w zależności od dochodów, 17 i 32%. Kilkanaście miesięcy temu najniższa stawka to było 18%, więc w kieszeni przeciętnego Kowalskiego zostaje nieco więcej. I bardzo dobrze, bo każdy ciężko pracuje na każdą złotówkę i liczy się z każdym groszem. i pomyśleć, że gdyby przed wiekami Fenicjanie nie wynaleźli pieniędzy, nasz świat wyglądałby inaczej… Nie ma jednak co gdybać, tylko trzeba płacić na czas, szczególnie fiskusowi, bo z tą instytucją lepiej nie wchodzić w konflikt.
W związku z tym, że podatki w Polsce nie są wcale niskie, pracujemy na nie aż 161 dni w roku. To sporo, ale nie mamy wyjścia. Wprawdzie nasi politycy obiecują nam obniżenie podatków, ale to póki co pieśń przyszłości.

podatki w polsce

Podatki w Polsce – rozlicz się online

Na zakończenie naszych rozważań przypomnijmy jeszcze, że zeznanie podatkowe najlepiej złożyć drogą elektroniczną. Nawiasem mówiąc, z roku na rok rośnie liczba podatników, którzy w ten sposób się rozliczają. W dowolnej porze siadamy sobie wygodnie w domowym zaciszu, otwieramy odpowiednią stronę, szukamy odpowiedniego formularza PIT, wypełniamy go i wysyłamy do stosownego urzędu skarbowego. Drukujemy jeszcze urzędowe potwierdzenie złożenia naszego zeznania i gotowe. Potem można spokojnie poczekać na zwrot nadpłaconego podatku, jeśli komuś on przysługuje.

twojprogrampit.pl
Wszystko

Redakcja MiloszKlimek

Nasza redakcja to wspólnota mężczyzn i przedsiębiorców, gotowych do podnoszenia swoich umiejętności, dzielenia się wiedzą i wspierania się nawzajem w drodze do sukcesu i spełnienia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Co można kupić w sklepie z bronią
Wszystko
samochód roberta lewandowskiego

Auto Roberta Lewandowskiego

21 czerwca 2022

Jesteś zainteresowany reklamą?

samochód roberta lewandowskiego