Strona główna
Mężczyzna
Tutaj jesteś

Jak wybrać pierwszy aparat fotograficzny?

15 lutego 2021 pierwszy aparat fotograficzny

Czasami zdumiewające jest, jak zmienić się może technologia przy okazji wpływając poważnie na życie codziennie, kulturę i postrzeganie nas samych. Doskonałym przykładem jest sztuka utrwalania obrazów upływającego życia na kawałku papierowej fotografii, dopiero niedawno wypartej przez cyfrowy kod wyświetlany na ekranie komputera.

pierwszy aparat fotograficzny

Aparat w smartphone

Mówi się, że wiek XXI jest wiekiem autoportretu wykonywanego z aparatu zainstalowanego w telefonie. Niezwykła łatwość, z jaką przychodzi każdemu wykonanie takiego małego dzieła sztuki skutkuje ogromną inflacją zdjęć. Dodatkowo popularność Internetu i serwisów społecznościowych sprzyja zalewaniu nas przez falę średniej jakości fotografii. Stała się ona tym samym częścią naszej codzienności, w praktyce będąc nierzadko ważniejsza od słowa mówionego i pisanego. W początkowym okresie rozwoju tej technologii rola fotografii była diametralnie inna. Pierwszy aparat fotograficzny, który umożliwiał wykonywanie dagerotypów, ze względu na swoje ograniczenia konstrukcyjne wymuszał na osobie, której wizerunek był utrwalany graniczące niemal z torturą wielogodzinne trwanie w niezmienionej pozie. Choć następujące przez całe kolejne stulecie prace nad udoskonaleniem tej techniki spowodowały, że zrobienie sobie zdjęcia nie wiązało się już z takim wysiłkiem, to pozostało ono symbolem tajemnej sztuki dostępnej tylko zawodowcom.

Tym samym pokazuje to, jak technologia może wpływać na stan mentalny – zrobienie zdjęcia 200 lat temu uczyło cierpliwości i pokory, zaś dziś staje się przejawem samouwielbienia.

e-picfun.pl

Redakcja MiloszKlimek

Nasza redakcja to wspólnota mężczyzn i przedsiębiorców, gotowych do podnoszenia swoich umiejętności, dzielenia się wiedzą i wspierania się nawzajem w drodze do sukcesu i spełnienia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Co można kupić w sklepie z bronią
Wszystko
samochód roberta lewandowskiego

Auto Roberta Lewandowskiego

21 czerwca 2022

Jesteś zainteresowany reklamą?

samochód roberta lewandowskiego