Strona główna
Rodzina
Tutaj jesteś

Kreatywne zabawy z dziećmi

7 grudnia 2020

Zamiast kupować kolejnych reklamowanych gadżetów- warto proponować dziecku zabawy rozwijające jego kreatywność i chęć poznawania świata. Do ciekawej zabawy można wykorzystać wszystko: skrawki papieru, szmatki, deseczki, patyki czy plastikowe butelki.

Kreatywne zabawy z dziećmi

Warto uczyć dzieci innego spojrzenia na przedmioty, np. pokazać, jak z butelki po napoju zrobić rakietę, a z kawałka szmatki- sukienkę dla lalki. Od najmłodszych lat można uczyć różnych technik twórczych- lepienia z gliny, masy solnej, wycinania z papieru. Należy jedynie zadbać o bezpieczeństwo dziecka. Rozwijanie kreatywności to nie tylko zabawy plastyczne, równie twórcze są zabawy np. w wymyślanie historii, albo na zmianę rozpoczynanie i kończenie zdań.

Zabawy z rodzicami

Większość dzieci bardzo lubi takie zabawy, szczególnie, że mają one dodatkowy atut- pozwalają bawić się razem z rodzicem, a to naprawdę duża frajda. Najważniejsze, aby nie ograniczać się do telewizora i gier komputerowych i spróbować obudzić potencjał, drzemiący w każdym szkrabie. Szkoda byłoby zmarnować talent, który posiada.

bootsy.pl

Redakcja MiloszKlimek

Nasza redakcja to wspólnota mężczyzn i przedsiębiorców, gotowych do podnoszenia swoich umiejętności, dzielenia się wiedzą i wspierania się nawzajem w drodze do sukcesu i spełnienia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak ochronić psy przed pchłami
czego nie można jeść w ciąży
Czy fotelik dla dziecka jest obowiązkowy

Jesteś zainteresowany reklamą?

Czy fotelik dla dziecka jest obowiązkowy