Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Zarabianie na Youtube

14 stycznia 2020

O zarobkach youtuberów narosło wiele mitów, jednak tak naprawdę niewiele osób rozumie na czym tak naprawdę polega robienie pieniędzy na Youtube.

Na jakie stawki mogą dziś liczyć najwięksi polscy youtuberzy, i jak zarabiać na robieniu filmików do internetu?

Na Youtubie można zarabiać na trzy sposoby. Poprzez AdSense, współprace komercyjne, i na sprzedaży gadżetów.
GoogleAds to serwis reklamowy Google, którego działanie polega na wyświetlaniu na stronach internetowych, czy filmach na Youtube reklam.
W przypadku Youtube, twórca udostępnia przestrzeń reklamową, następnie google dopasowuje reklamy do treści odcinka i użytkowników, którzy odwiedzają kanał.

To ile zarobi dany filmik na Youtube, zależy od stawki, jaką będzie w stanie zapłacić reklamodawca za pojawienie się na konkretnym filmie, konkretnej widowni.

Zarobki Youtuberów

W ciągu roku popularni youtuberzy, tacy jak Friz, Blowek, czy Stuu, mogą zarobić nawet 300 tysięcy złotych rocznie z samego Youtube. Warto zaznaczyć, że zarobki z AdSense różnią się w dużej mierze od miesiąca. Przykładowo przed Bożym narodzeniem, kiedy firmy najwięcej wydają na marketing i jest najwięcej reklam, zarobki youtuberów znacząco rosną.

Znacznie więcej, niż z AdSense youtuberzy mogą zarobić na współpracach komercyjnych z partnerami zewnętrznymi. Może to być lokowanie produktów w filmie, wrzucenie sponsorowanego postu na instagram, czy pojawienie się na evencie klienta.

Stawki za pojedyncze lokowania, bardzo się różnią i zależą od popularności i rozpoznawalności youtubera, oraz jego postrzegania. Niewiele marek chce, aby ich produkty były kojarzone z kimś, kto wrzuca do sieci materiały ogólnie potępiane społecznie. Mniej znani youtuberzy za pojedyncze lokowanie mogą dostać około 8 tysięcy złotych, ci najbardziej rozpoznawalni nawet do 16 tysięcy.

Wbrew powszechnej opinii, twórcy nie zarabiają na liczbie subskrybentów, ani łapek pod ich filmami. Dużą liczbą subskrypcji można pochwalić się podczas negocjacji z reklamodawcami, to jednak nie wpływają one bezpośrednio na wysokość miesięcznego wynagrodzenia.

zset.pl

Redakcja MiloszKlimek

Nasza redakcja to wspólnota mężczyzn i przedsiębiorców, gotowych do podnoszenia swoich umiejętności, dzielenia się wiedzą i wspierania się nawzajem w drodze do sukcesu i spełnienia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak wygląda praca importera z Chin?
zatrudnienie ochroniarza
faktoring odwrotny

Jesteś zainteresowany reklamą?

faktoring odwrotny