Biznes

Jak zarabiać na ropie naftowej?

Jak zarabiać na ropie naftowej?

Ropa naftowa jak wiadomo jest towarem bez którego nie jest wstanie funkcjonować żadna gospodarka. Ponadto należy mieć świadomość, że jest to cały czas jeden z najbardziej pożądanych surowców na świecie. Nie powinno zatem nikogo dziwić, że coraz więcej osób zaczyna się zastanawiać jak zarabiać na ropie naftowej?

Jak zarabiać na ropie naftowej?

Jak zarabiać na ropie naftowej

Nie wszyscy zdają sobie bowiem sprawę, że inwestowanie np. w ropę naftową, polega na szukaniu najbardziej wartościowych aktywów, które charakteryzują się solidnymi fundamentami. Ponadto rekomendujemy ich kupowanie dopiero wtedy, gdy ich cena będzie znajdowała się w najbardziej rozsądnym przedziale. Należy zatem uzbroić się w cierpliwość i nie podejmować gwałtownych ruchów.

W przypadku, gdy dane aktywo będzie tanie, od razu zostanie dostrzeżone przez inwestorów instytucjonalnych. A dopiero później przez inne osoby interesujące się tematem. Wtedy cena automatycznie wzrośnie zdecydowanie powyżej poziomu, w jakim została zakupiona.

Kontrakty terminowe na ropę naftową

Osoby interesujące się inwestowaniem wiedzą, że kontrakty terminowe umożliwiają na zakup pewnej ilości surowca po cenie, która została już z góry ustalona. W praktyce wygląda to tak, że dana osoba nie kupuje 1000 baryłek ropy naftowej, tylko rozlicza cały kontrakt w gotówce. W przypadku, gdy dana osoba kupiła kontrakt long ropy naftowej za 66 dolarów (zarobi wtedy, kiedy cena ropy wzrośnie), a następnie cena ropy wzrosła np. do 80 dolarów, to inwestor na każdej baryłce zarobi odpowiednią różnicę, czyli 14 dolarów.

Dodatkowo należy mieć świadomość, że CFD będą różniły się od typowych kontraktów terminowych. Przede wszystkim skalą wielkości. Nie wszyscy bowiem zdają sobie sprawę, że jeden topowy kontrakt terminowy na omawianą ropę naftową będzie opiewał na 1000 baryłek. Tym samym minimalna wielkość ekspozycji danego inwestora będzie wynosiła aż 66 tysięcy dolarów przy założonych cenach ropy naftowej.

Dźwignia finansowa

Zdecydowanie największą wadą kontraktów terminowych oraz CFD jest lewar. Broker bowiem pod uruchomiony przez danego inwestora kontrakt będzie blokowała środki finansowe w kwocie, która będzie małą częścią całego kontraktu. Z kolei pozostałą część broker pożyczy inwestorowi, za co zainkasuje odsetki, które będą ukryte w kosztach tego kontraktu.

Inwestowanie w ropę naftową, a tym bardziej zarabianie na niej nie należy do łatwych zadań. Rekomendujemy najpierw dokładne zapoznanie się z tym surowcem. Kolejnym istotnym czynnikiem jest nauczenie się pozbycia jakichkolwiek emocji podczas inwestowania pieniędzy. Świetnym rozwiązaniem jest także skontaktowanie się z osobami, które zarabiają na ropie naftowej, a następnie zapytanie czy mogłyby one udzielić wskazówek. Można również zapisać się na różnego rodzaju szkolenia z inwestowania.

Udostępnij