Strona główna
Mężczyzna
Tutaj jesteś

Kontrola stanu konta przy płatnościach kartą

1 marca 2021 kontrola finansów

Płacenie kartą to opcja, z której korzysta bardzo wielu z nas. Jest ogromnym udogodnieniem. Płacąc kartą czy nawet telefonem, nie trzeba nosić w portfelu gotówki i ryzykować, że ją zgubimy. Warto jednak pamiętać, że płacenie kartą niesie ze sobą jedno ryzyko. Utratę kontroli nad finansami.

kontrola finansów

Warto kontrolować stan konta

Niezmiernie łatwo stracić kontrolę nad stanem konta. Płacąc bardzo często kartą, szybko gubimy się w tym, ile pieniędzy pozostało na koncie. Czasami są powiadomienia na ten temat, środki są natychmiast odejmowane, jednak to nie jest oczywista sytuacja. Zdarza się, że środki są odejmowane dopiero po pewnym czasie. Płacąc w tym czasie kartą wiele razy, z zaskoczeniem można odkryć ujemny stan konta, bo odjęto środki, które wcześniej nie zostały odjęte. Warto tego unikać. W jaki sposób?

Kontrola finansów przy płaceniu kartą ma bardzo duże znaczenie. Przede wszystkim warto upewnić się, czy po płaceniu kartą środki odejmowane są natychmiast. Jeśli tak nie jest, rozsądne jest zapisywanie sobie kwot zapłaconych kartą i porównywanie ze stanem konta. To potrzebne jest także z innego powodu. W systemach komputerowych banków zdarzają się awarie, błędne księgowania kwot. Własna kontrola nad tym co się dzieje na naszym koncie, ma więc bardzo duże znaczenie. Kontrolując wydatki, unikamy ujemnego stanu konta i związanych z nim problemów, możemy też wychwycić ewentualne błędy czy zbyt duży ubytek środków. W przypadku kont bankowych, które można obsługiwać przez aplikację mobilną, warto często się do niej logować i sprawdzać, co się dzieje na koncie. Nic jednak nie zastąpi własnych działań, liczenia wydatków i ostrożności w wydawaniu pieniędzy. Nawet jeśli są to środki na koncie, a nie banknoty, które mamy w ręce.

m-reklama.pl

Redakcja MiloszKlimek

Nasza redakcja to wspólnota mężczyzn i przedsiębiorców, gotowych do podnoszenia swoich umiejętności, dzielenia się wiedzą i wspierania się nawzajem w drodze do sukcesu i spełnienia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Co można kupić w sklepie z bronią
Wszystko
samochód roberta lewandowskiego

Auto Roberta Lewandowskiego

21 czerwca 2022

Jesteś zainteresowany reklamą?

samochód roberta lewandowskiego