Mężczyzna

Kiedy sięgnąć po zegarek G-Shock Casio?

Kiedy sięgnąć po zegarek G-Shock Casio?

Niezwykle charakterystyczna, dość masywna konstrukcja to znak rozpoznawczy super wytrzymałych zegarków G-Shock firmy Casio. Poza solidną budową, zegarki tej serii wyróżnia również niepowtarzalna stylistka wykonania (nawiązanie do stylu lat 80-tych XX wieku). Czy sprzęt o tak oryginalnej formie może znaleźć nabywców w dobie rosnącej popularności nowoczesnych smartwatchy? Okazuje się, że tak.

Co stoi za sukcesem zegarków z serii G-Shock?

Największą zaletą tych dość specyficznych zegarków jest ich niesamowita, dziś już niemal legendarna wytrzymałość. Zegarki G-Shock są sprzętem niepodatnym na uszkodzenia mechaniczne, odpornym na wilgoć, wysokie i niskie temperatury powietrza, na pył i błoto. Są w stanie wytrzymać upadek z dużej wysokości. Nie ulegną uszkodzeniu, gdy przez przypadek uderzymy nimi o twardy przedmiot, zatrzemy piaskiem czy zamoczymy w wodzie. Dzięki dużej odporności na uszkodzenia mechaniczne zegarki G-Shock stały się popularnym sprzętem wśród miłośników sportów ekstremalnych i różnej maści podróżników. Z ich solidną konstrukcją nie mogą mierzyć się najnowsze modele smartwatchy wyposażonych w delikatne podzespoły elektroniczne czy duże, dotykowe wyświetlacze, które w każdej chwili możemy zarysować, zwłaszcza jeśli poruszamy się w trudnym terenie lub uprawiamy jakiś sport ekstremalny. Dla tej grupy osób zamiast cyfrowych wodotrysków ważniejsza jest solidna, super wytrzymała konstrukcja zegarków G-Shock i podstawowe funkcje, w jakie wyposażony jest każdy współczesny zegarek.

Mierzenie czasu, czy coś więcej?

Pomimo masywnej, stylizowanej na lata osiemdziesiąte konstrukcji, zegarki G-Shock mogą zaskoczyć bogactwem użytecznych funkcji, w jakie wyposażyła je firma Casio. Coraz więcej modeli zegarków tej serii pozwala na integrację z telefonem komórkowym, co przekłada się na możliwość korzystania z zaawansowanych funkcji oferowanych przed dedykowaną im aplikację mobilną. Takie zegarki pozwalają m.in. na otrzymywanie automatycznych powiadomień z telefonu czy ich łatwe zlokalizowanie właśnie przez telefon. Poza tym jest to sprzęt standardowo wyposażony w alarm czy funkcję precyzyjnego stopera.

Z oryginalnych zegarków G-Shock Casio zadowolone będą wszystkie osoby, które poszukują sprzętu trwałego i niezawodnego w działaniu, odpornego na wstrząsy, uderzenia i upadki z wysokości, niepodatnego na zabrudzenia, dobrze znoszącego trudy wędrówek po ciężkim terenie. Oczywiście zegarki tej serii powinny spodobać się również miłośnikom popularnego dziś, niezwykle charakterystycznego stylu lat 80-tych.

Udostępnij