Strona główna
Budownictwo
Tutaj jesteś

Dlaczego warto postawić na tapety z motywem liści?

8 marca 2022

Zielone liście kojarzą nam się z wiosną, a więc i czymś świeżym, zupełnie nowym. Kolorowe listki przypominają nam natomiast o jesieni, która – choć chłodna i często deszczowa – może być też wesoła i pełna życia. Tymczasem brązowe, zeschnięte liście najczęściej kojarzymy z czymś minionym i nostalgią, która towarzyszy naszym wspomnieniom. Jak widać, listki o różnych kształtach i różnych barwach mają wiele znaczeń, dlatego dobrym wyborem będą tapety liście, dzięki którym będziemy mogli wprowadzić do naszych wnętrz odpowiedni nastrój.

Wesoło, a może nostalgicznie?

Tapety liście mogą pomóc nam uzyskać efekt radości bądź wręcz przeciwnie, nostalgii, jeśli tylko umieścimy je na swoich ścianach. Warto zastanowić się, co tak naprawdę nada naszym wnętrzom charakteru? Być może drobne, zielone listki idealnie wpiszą się w aranżację wnętrz, w której myślą przewodnią jest ekologia i kontakt z naturą. Tapety liście idealnie wyglądają w połączeniu z drewnianymi meblami czy dodatkami DIY, które są zgodne z ideą zero waste. Z drugiej strony tapety liście możemy wykorzystać w zupełnie innym celu, a mianowicie po to, aby nieco przełamać stylistykę wnętrz. Jeśli bowiem pokój urządzony jest w stylu nowoczesnym, królują w nim kolory i światło, to doskonałym wyborem będzie tapeta w brązowe, jesienne liście. Możemy również zdecydować się na gałęzie drzew, z którym liście spadają. Doskonałym wyborem będą liście, które tworzą niejako efekt palmy – kończą się one mniej więcej na wysokości kanapy, dzięki czemu sprawiają wrażenie, jak gdyby nasz salon czy sypialnia wypełnione były bujnymi roślinami. Jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią sobie kontakt z naturą, lecz z jakichś powodów nie mogą pozwolić sobie na trzymanie w domu dużej liczby roślin. 

Liście, które pomagają się wyciszyć

Mieszkanie stworzone jest przede wszystkim dla nas samych, bowiem jest to miejsce, w którym możemy się wyciszyć, zebrać myśli, odpocząć. Powszechnie wiadomo, że takim zachowaniom sprzyjają przede wszystkim lekkie, stonowane barwy. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że coraz więcej specjaliści mówią też o motywach roślinnych, które działają na naszą psychikę uspokajająco. Dobrze więc pomyśleć o tapecie w liście, jeśli chcemy, aby nasze mieszkanie stało się przysłowiową oazą spokoju. Jest to idealny wybór nie tylko do salonu czy sypialni, ale również do pokoju dziecięcego. Tapety liście sprawdzą się szczególnie w przypadku dzieci nadpobudliwych, które potrzebują jeszcze większego i pełnego kontaktu z naturą. Same w sobie uspokajają, dlatego przebywanie w pomieszczeniu, w którym na ścianach widoczne są motywy liści, znacząco wpływa na samopoczucie dziecka. Oczywiście, do pokoju dziecięcego starajmy się dobierać wesołe, pełne życia motywy, dzięki którym maluch pokocha swój pokój. Tapety liście będą idealnym wyborem także dla nastolatków, którzy po całym dniu zwykle chcą odpocząć w swoim pokoju, wyciszyć się i w spokoju zasiąść do nauki. Motyw natury pomoże im ukoić skołatane nerwy i zmobilizować się do pracy. 

Redakcja MiloszKlimek

Nasza redakcja to wspólnota mężczyzn i przedsiębiorców, gotowych do podnoszenia swoich umiejętności, dzielenia się wiedzą i wspierania się nawzajem w drodze do sukcesu i spełnienia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

okna narożnikowe ceny

Jesteś zainteresowany reklamą?