Strona główna
Budownictwo
Tutaj jesteś

Budowa domu z prefabrykatów

3 lutego 2022 Budowa domu z prefabrykatów

Jak przebiega budowa domu z prefabrykatów i czym są takie domy? Domy prefabrykatów buduje się w fabryce, następnie dowozi ciężarówką na plac budowy i składa w kilka dni. Pod względem użytkowym takie domy nie różnią się od tych budowanych tradycyjnie. A jakością mogą je nawet przewyższać.

Budowa domu z prefabrykatów

Budowa domu z prefabrykatów

W fabryce wykonuje się znaczną część prac, poczynając od wykańczania powierzchni ścian, osadzenia okien i ułożenia danych elementów instalacyjnych. Na placu budowy składa się właśnie te wszystkie wcześniej wykonane elementy. Domy budowane z prefabrykatów są bardzo popularne w Europie i coraz częściej występują również w Polsce. Sama budowa domu z prefabrykatów wygląda podobnie jak układanie klocków. Taki proces budowy ma sporo zalet. Między innymi można wymienić to, że całość prac związana z pozyskaniem materiałów i budową domu leży po stronie wykonawcy. Przez co można zyskać sporo czasu i spokoju. Ponadto cena, którą ustali się przed budową nie powinna ulegać zmianie. Gdyż umowa reguluje najczęściej nie tylko koszt wybudowania domu, ale również sposób jego budowy, wykorzystanie materiałów i harmonogram prac.

Technologia prefabrykacji

Istotnym jest fakt, że technologia prefabrykacji oznacza większą dokładność i precyzję. Nie odejmując przy tym jakości i wytrzymałości budynku. Warto sprawdzić, czy firma która zajmie się budową domu w tej technologii pracuje w oparciu o odpowiednie normy. Gdyż wówczas zyskuje się pewność, że zachowane będą najwyższe standardy jakości.  I podczas kontroli na danym etapie produkcji i budowy domu wszystko będzie jak należy. Dom z prefabrykatów jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które rozważają budowę domu energooszczędnego lub pasywnego.

Jest to dobre wyjście, gdyż elementy domu przygotowywane w fabryce są wytwarzane w kontrolowanych warunkach. Przy użyciu dokładnych maszyn i użyciu nowoczesnych technologii. Prace są przeprowadzane w oparciu o przygotowany wcześniej projekt z dużym naciskiem na szczegóły. Więc nie ma tutaj mowy o przypadku i swobodzie w działaniu. Każdy element przed opuszczeniem fabryki jest rzetelnie sprawdzany i porównywany z dokumentacją techniczną.

Zalety domów z prefabrykatów

Budowa domu z prefabrykatów

Jak więc widać budowa domu z prefabrykatów ma wiele zalet. Gdyż oferuje wysoką niezawodność planowania, bo prace odbywają się według określonego harmonogramu. Ponadto gwarantuje dużą dokładność i jakość wykonania, co jest niezwykle ważne w przypadku domów energooszczędnych i pasywnych. Kolejną zaletą jest fakt, że pogoda nie stanowi czynnika ograniczającego budowę takiego domu. Budowa domu z prefabrykatów może również odbywać się w zimie, lub przy niesprzyjających warunkach. Wynika to stąd, że prace na placu budowy są ograniczone do minimum, a sam proces produkcji elementów w fabryce trwa około do dwóch tygodni. Kolejny tydzień to składanie elementów na placu budowy. Przeważnie w ciągu trzech miesięcy od rozpoczęcia prac, dom z prefabrykatów jest gotowy do przekazania w stanie deweloperskim, a po kolejnych trzech miesiącach wykończony całkowicie w standardzie do zamieszkania.

Redakcja MiloszKlimek

Nasza redakcja to wspólnota mężczyzn i przedsiębiorców, gotowych do podnoszenia swoich umiejętności, dzielenia się wiedzą i wspierania się nawzajem w drodze do sukcesu i spełnienia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

okna narożnikowe ceny

Jesteś zainteresowany reklamą?