Strona główna
Rodzina
Tutaj jesteś

Zasiłki na dziecko w innych krajach Unii Europejskiej – o czym warto wiedzieć?

21 października 2020

Posiadanie dzieci to niemały wydatek, związany nie tylko z koniecznością wydawania pieniędzy na różne, potrzebne im artykuły, ale i ograniczeniem wolnego czasu, który w przeciwnym wypadku ma się okazję skapitalizować. Wiele państw, szczególnie w bogatszych częściach Unii Europejskiej, świadczy specjalne zasiłki, które nieco odciążają rodziców pod względem finansowym. Warto skorzystać z tego typu benefisów, gdyż są to niemałe pieniądze, które z pewnością okażą się bardzo przydatne. Należy pamiętać również o tym, że koszty życia w innych częściach Europy bywają odczuwalnie wyższe niż w Polsce, przez co tego typu zasiłek okaże się szczególnie pomocny. Osoby mieszkające za granicą mogą zainteresować się tym, co oferują dane kraje, jak na przykład dodatek na dziecko z Holandii Kindgebonden Budget. Wiedza to podstawa do uzyskania odpowiednich zasiłków – warto zdawać sobie sprawę z tego, co należy się osobom mieszkającym na terenie danego Państwa oraz jak uzyskać te pieniądze.

Jak skorzystać z dodatku na dziecko z Holandii Kindgebonben Budget?

Aby móc uzyskać wspomniany dodatek, trzeba przede wszystkim się do niego kwalifikować. Jak można się spodziewać, podstawowym warunkiem jest tu posiadanie co najmniej jednego dziecka, które nie osiągnęło jeszcze pełnoletności. Dodatek na dziecko z Holandii Kindgebonden Budget jest przyznawany tym rodzinom, których dochód nie jest zbyt wysoki. Dokładna wysokość wspomnianego dochodu zależy od składu rodziny, dlatego nie da się wyznaczyć tu jednej, uniwersalnej kwoty. Kolejny warunek to obywatelstwo holenderskie u przynajmniej jednego z rodziców, lecz zamiast niego wystarczy legalna praca w Holandii. Ostatnim krokiem jest pozytywne rozpatrzenie decyzji o przyznaniu zasiłku – wtedy wreszcie można cieszyć się ze stałych zastrzyków gotówki.

Zasiłki w Holandii a benefisy z innych krajów – jak to działa?

Chociaż perspektywa otrzymywania dodatków na dziecko z Holandii Kindgebonden Budget wraz z innymi zasiłkami zza granicy może wydawać się bardzo kusząca, to niestety taki stan rzeczy nie jest możliwy. Państwa na terenie Unii Europejskiej przyznają jedynie pojedynczy zasiłek na rodzinę, a różnica poszczególnych benefisów jest odejmowana od łącznej sumy, którą można uzyskać. Dodatek na dziecko z Holandii Kindgebonden to naprawdę niemała kwota, która powinna w zupełności wystarczyć na pokrycie podstawowych wydatków związanych z wychowaniem dziecka. Warto zatem być uczciwym i nie starać się nagiąć systemu na własną korzyść, szczególnie biorąc pod uwagę to, że oszustwa mogą wiązać się z konsekwencjami.

Redakcja MiloszKlimek

Nasza redakcja to wspólnota mężczyzn i przedsiębiorców, gotowych do podnoszenia swoich umiejętności, dzielenia się wiedzą i wspierania się nawzajem w drodze do sukcesu i spełnienia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak ochronić psy przed pchłami
czego nie można jeść w ciąży
Czy fotelik dla dziecka jest obowiązkowy

Jesteś zainteresowany reklamą?

Czy fotelik dla dziecka jest obowiązkowy