Strona główna
Praca
Tutaj jesteś

Jak zostać programistą i na jakie zarobki można liczyć?

21 czerwca 2022 jak zostać programistą


Coraz więcej osób w dzisiejszych czasach szuka zajęć, które mają przyszłość. Wiele starszych osób podnosi swoje kwalifikacje lub zmienia całkowicie branżę zawodową, wybierając przyszłościowy zawód. Jednym z takich zawodów jest programista. Jak zostać programistą? Czy każdy nadaje się do tej pracy?

Programista – jak nim zostać?

Praktycznie w tym zawodzie nie ma ograniczeń. Programistą może zostać każdy bez względu na wiek czy płeć. Trzeba jednak chcieć się uczyć nowych rzeczy i skutecznie łączyć wiedzę teoretyczną z praktyką. Na rynku pracy poszukiwani są programiści, dlatego też coraz większa liczba osób szuka informacji na temat tego, jak zostać programistą. Aby nauczyć się programowania, należy zapisać się na kurs lub pójść na studia informatyczne. Oczywiście ta druga opcja znacznie lepiej przygotuje do wykonywania tego zawodu, jednak są osoby, które mają wrodzone zdolności informatyczne i czasami wystarczy zapisać się na dobre szkolenie, aby rozpocząć pracę jako programista.

Zobacz także: Jak zrobić biznes plan? Co powinno znaleźć się w biznesplanie?

Różne ścieżki programowania

Zawód programisty obejmuje bardzo szeroki zakres wiedzy, ale nie trzeba być specjalistą w każdej dziedzinie programowania. Można skupić się jedynie na byciu autorem stron internetowych lub zostać programistą oprogramowania. Programista to także naukowiec, który zajmuje się danymi i najczęściej posługuje językiem Python. Są także administratorzy baz danych lub twórcy aplikacji mobilnych, co jest obecnie jedną z najbardziej rozwojowych opcji. Każda z tych ścieżek jest nieco inna, ale w każdej z nich można naprawdę dużo osiągnąć. Nie trzeba oczywiście od razu decydować się, którą drogę obrać. Można spróbować popracować w każdej z tych branż i sprawdzić, która z nich jest odpowiednia i najbardziej satysfakcjonująca.

Jak nauczyć się programowania?

Programowanie nie jest prostą czynnością i trzeba mieć do tego smykałkę. Przed podjęciem decyzji o zostaniu programistą, warto skorzystać z darmowych kursów i sprawdzić, czy ten zawód na pewno jest odpowiedni. W internecie jest mnóstwo szkoleń, na które można się zapisać i nauczyć podstaw programowania. Na początku poznaje się języki programistyczne, który jest sporo, ale nie trzeba uczyć się ich wszystkich. Programista bazuje na jednym, który perfekcyjnie zna. Przykładowo administrator bazy danych będzie najczęściej używać języka SQL. Do tworzenia aplikacji mobilnych najlepszy będzie Java lub Swift. Oczywiście teoria to jedno, a praktyka drugie. Jedno bez drugiego nie istnieje. Dobry programista powinien pracować pod okiem starszego specjalisty, który wdroży nowicjusza do pracy, dzięki czemu będzie on mógł obrać swoją ścieżkę. Warto zatem wybierając szkolenie czy szkołę sprawdzić, czy program obejmuje tylko zajęcia teoretyczne, czy również praktyczne. Sektor IT rozwija się bardzo dynamicznie i nic nie wskazuje na to, aby coś w tej kwestii się zmieniło. Branża ciągle poszukuje specjalistów, a dodatkowo kuszą dobre zarobki. Ile więc może zarobić taka osoba? Na początku można liczyć na ponad 5 tys. zł. Starszy specjalista z doświadczeniem może zarobić nawet 13 tys. zł.

https://www.miloszklimek.pl/czym-cechuja-sie-kawiarki-bialetti/

Redakcja MiloszKlimek

Nasza redakcja to wspólnota mężczyzn i przedsiębiorców, gotowych do podnoszenia swoich umiejętności, dzielenia się wiedzą i wspierania się nawzajem w drodze do sukcesu i spełnienia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Samsung Galaxy S24 Ultra
Broń w Polsce
rękawice gumowe

Jesteś zainteresowany reklamą?

rękawice gumowe