Home Mężczyzna Aktywnie w czasie lata – przegląd sportów

Aktywnie w czasie lata – przegląd sportów

by Redakcja MiloszKlimek

Wraz z przyjściem astronomicznego lata, otwiera się cały wachlarz możliwości uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Jaki sport wybrać? Poniżej znajdziesz gotową listę sportów, z której możesz wybrać najbardziej odpowiadającą Ci aktywność.

Gry zespołowe

Szczególnie lubiane przez mężczyzn aktywności często opierają się na grach zespołowych – do jakich gier w czasie lata możesz dołączyć? Sprawdź poniżej:

Piłka nożna

Sport ten chyba jest znany każdemu, nie musisz wcale być profesjonalistą, aby rozpocząć rozgrywki. Wystarczy zebrać odpowiednią liczbę uczestników i możesz ruszać na najbliższe boisko do piłki nożnej. Pamiętaj, aby odpowiednio się ubrać – zbyt miękkie buty mogą grozić kontuzją palców u stóp w czasie kopnięcia piłki.

Koszykówka

Jeśli masz dość dobrego cela to być może właśnie jest to gra zespołowa dla Ciebie. Oczywiście należy jeszcze odpowiednio prowadzić oraz wyskakiwać po piłkę – ale są to rzeczy, których możesz z łatwością się nauczyć.

Siatkówka

Sport ten wymaga dość dobrej kondycji i wielu umiejętności – jesteśmy jednak pewni, że jeśli nawet nie miałeś do czynienia z siatkówką, to w mig załapiesz podstawowe zasady i będziesz zafascynowany tym sportem. W zależności od miejsca przebywania – może to być siatkówka na hali, świeżym powietrzu, a nawet na plaży!

Rugby

Jest to propozycja dla niebojących się starć mężczyzn – jest to sport dość kontaktowy, wymagający siły i zwinności jednocześnie. Z pewnością znajdziesz pasjonatów tego sportu w swoim mieście, choć nie jest on tak popularny, jak przykładowo piłka nożna czy też siatkówka.

Sport solo

Oczywiście sport to nie tylko gry zespołowe, jeśli lubisz ćwiczyć solo to z pewnością spodoba Ci się poniższa lista:

Siłownia

Jeśli pragniesz zbudować mięśnie i chwalić się nimi w czasie lata – jest to idealne miejsce, aby zrealizować ten plan – jedyne co Ci będzie potrzebne to buty treningowe męskie oraz systematyczność w chodzeniu na treningi.

Bieganie

Bardzo ogólnorozwojowa dyscyplina, wręcz idealna, jeśli pragniesz odciąć się od świata zewnętrznego. Wystarczy, że założysz słuchawki z ulubioną muzyką i ruszysz przed siebie. Nie musisz biec od razu maratonu – wyznacz sobie cel, może nim być przebiegnięty dystans lub czas biegania.

Basen

Świetny sport, jeśli chcesz poprawić swoją kondycję oraz sylwetkę – w szczególności lato stwarza możliwości do aktywnego uprawiania tego sportu – możesz jechać nad jezioro bądź morze. Jeśli masz dość daleko do tych miejsc, wybierz miejski basen z torami do treningu.

Sport duo

Jaki sport można uprawiać parami? Jest ich całe mnóstwo! Poniżej podajemy kilka najpopularniejszych dyscyplin sportowych.

Tenis

Rozgrywka może być przeprowadzona 1 vs 1 lub 2 vs 2 – wszystko zależy od tego ile osób uda Ci się zebrać. Zasady są naprawdę proste i już po kilku minutach będziesz umieć prawidłowo odbić piłeczkę do tenisa.

Babington

Najczęściej rozgrywany w czasie lata na świeżym powietrzu. Jedyną przeszkodą może być silny wiatr, który będzie zwiewał lekką lotkę. Bez przeszkód natomiast można grać w zamkniętych obiektach, które posiadają wyznaczone pola do gry oraz profesjonalne siatki.

Jak widzisz możliwości jest naprawdę sporo – wystarczy wybrać dyscyplinę, która będzie pasować do Twoich predyspozycji oraz zainteresowań. Pamiętaj, że sport to zdrowie – i nie jest tu istotny rodzaj aktywności, a systematyczność jego uprawiania.

0 comment

Zobacz także

Zostaw komentarz