Budownictwo

Prąd spod ziemi trwalszy i wygodniejszy

Prąd spod ziemi trwalszy i wygodniejszy

Doprowadzenie instalacji elektrycznej do domu jednorodzinnego, nawet jeżeli media znajdują się na drodze albo już w obrębie samej działki, nie zawsze jest proste. Puszczenie ich górą, w powietrzu, często generuje przykre problemy, takie jak przerwy w dostawie energii wywołane wichurą lub nadmiernym oblodzeniem. Rozwiązaniem, które pozwala zniwelować takie usterki po stronie odbiorcy prądu praktycznie do zera, są kable ziemne YKY, których parametry można dostosować do indywidualnych wymagań użytkownika.

Nie tylko budownictwo jednorodzinne

Także przedsiębiorstwa i inwestycje takie jak budowy potrzebują dostępu do prądu. Dlatego kabel ziemny YKY może być dostosowany do potrzeb klienta i z pewnością spełni nawet najbardziej wyśrubowane oczekiwania. Wystarczy kontakt z profesjonalną obsługą punktu, który zajmuje się ich sprzedażą. Odpowiednio przeszkoleni pracownicy z pewnością zdołają pomóc w doborze właściwych kabli i zrobią to szybko, fachowo oraz pewnie.

Kable ziemne YKY doskonale sprawdzą się na przykład wszędzie tam, gdzie po placu budowy jeździ wiele ciężkich maszyn, niejednokrotnie bardzo wysokich. Mogłyby one pozrywać klasyczne linie elektryczne, które nie zawsze da się poprowadzić bezkolizyjnie. W takiej sytuacje instalacja ziemna jest najlepszą możliwą opcją, tym bardziej, że można w ten sposób poprowadzić zarówno kable wysokiego, jak i średniego oraz niskiego napięcia.

Najczęściej używają ich jednak klienci indywidualni

Oczekują oni trwałości, by móc cieszyć się brakiem awarii i swobodnym dostępem do prądu na bardzo długie lata. To oni zazwyczaj decydują się na kable ziemne YKY, kupując je z porządną gwarancją, która pozwala im na większy komfort psychiczny. Nie bez znaczenia są także certyfikaty i atesty, które posiada każdy kabel, a które świadczą o jakości, a także wysokiej klasie ich wykonania. Są dzięki temu bardzo bezpieczne, co ma szczególne znaczenie w przypadku budownictwa mieszkalnego, gdzie każda nieprawidłowość w doprowadzeniu prądu może zakończyć się tragicznie.

Kabel ziemny YKY polecany jest wszędzie tam, gdzie naziemna instalacja mogłaby sprawiać problemy lub gdzie nie ma możliwości jej posadowienia. Sprawdzi się jednakże w praktycznie każdym przypadku. Jest to opcja nieco droższa od klasycznej, ale bezpieczniejsza i trwalsza, co w dłuższej perspektywie pozwala na znaczne nawet oszczędności. Kosztem wyższych kosztów początkowych, można zyskać długie lata, a nawet dziesięciolecia niczym niezmąconego spokoju. To wystarczający powód, żeby zdecydować się na to już dziś.

Udostępnij