Strona główna
Rodzina
Tutaj jesteś

Jak zachęcić dziecko do sportu

7 maja 2019 Jak zachęcić dziecko do sportu


Zastanawiasz się może, jak zachęcić dziecko do sportu, ponieważ nie jest ono aktywnie fizycznie i obawiasz się o nie. Dla dzieci codzienny ruch jest bardzo ważny i ma on bardzo duży wpływ na zdrowie dziecka oraz na jego całkowity rozwój. Dzieci powinny być aktywnie fizycznie. Ponieważ tylko wtedy ustrzegą się one od wielu chorób cywilizacyjnych oraz będą się one prawidłowo i dobrze rozwijały. Po pierwsze brak aktywności fizyczne i sportu u dziecka może wpłynąć na to, że będzie ono borykało się z otyłością oraz ze złą postawą ciała. Za otyłością idą problemy z układem krążenia oraz cukrzyca. Takie dziecko może być również wyśmiewane przez rówieśników. Co wpłynie na jego samoocenę oraz może mieć wtedy problemy psychiczne!

Jak zachęcić dziecko do sportu?

Jak zachęcić dziecko do sportuKażdy rodzić powinien sobie zdawać sprawę z tego, jak ważna jest aktywność fizyczna oraz wiedzieć jak zachęcić dziecko do sportu. Po pierwsze powinniśmy spróbować zapiać dziecko na jakieś zajęcia dodatkowe i postarać się, aby były to zajęcia, które ono polubi. Możemy dać mu nawet wybór i niech samo zadecyduje, na jakie zajęcia chciałoby ono chodzić. Możemy wybrać na przykład basen, piłkę nożną, tańce, koszykówkę, siatkówkę, lekkoatletykę, judo oraz wiele innych! Wybór teraz jest naprawdę ogromny. Jeśli dziecko będzie negatywnie nastawione do tych zajęć, to nie powinniśmy go zmuszać tylko spokojnie z nim porozmawiać. I wybrać na przykład inną formę aktywności fizycznej. Zmuszanie dziecka do chodzenia na zajęcia, których nie lubi i na które nie chce może je tylko dodatkowo zniechęcić do aktywności fizycznej.

Daj dziecku przykład!

Kolejnym sposobem na to, jak zachęcić dziecko do sportu jest również to, abyśmy ćwiczyli razem z nim i to poprzez zabawę. Sami powinniśmy być osobami aktywnymi i zarażać do tej aktywności nasze dziecko. Dla przykładu możemy razem z nim grać w piłkę nożną w siatkówkę. Czy też jeździć na wyprawy rowerowe. To my zapewniamy dziecku jego czas wolny, więc zadbajmy o to ,aby spędziło go ono aktywnie. A nie siedząc przed komputerem czy też telewizorem.

Kolejnym sposobem będzie pokazywanie dziecku różnych aktywności fizycznych! Obecnie jest ich naprawdę bardzo dużo i pokazujmy dziecku jakieś nowości oraz kupujmy mu sprzęt sportowy. Może na przykład nasze dziecko zostanie fanem badmintona lub squasha? Możemy mu również kupić rolki, czy też deskorolkę. Powinno mieć ono różne alternatywy na spędzanie czasu wolnego i mieć wybór do tego, jaki sport chciałoby uprawiać.

Każdy rodzić powinien wiedzieć jak zachęcić dziecko do sportu i wyżej macie na to kilka przykładów i pomysłów. Pamiętajcie jednak o tym, że sport jest bardzo ważny u dzieci oraz nastolatków i tylko dzięki aktywności fizycznej Wasze dziecko będzie się odpowiednio, oraz dobrze rozwijało i było zdrowe.

Redakcja MiloszKlimek

Nasza redakcja to wspólnota mężczyzn i przedsiębiorców, gotowych do podnoszenia swoich umiejętności, dzielenia się wiedzą i wspierania się nawzajem w drodze do sukcesu i spełnienia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak ochronić psy przed pchłami
czego nie można jeść w ciąży
Czy fotelik dla dziecka jest obowiązkowy

Jesteś zainteresowany reklamą?

Czy fotelik dla dziecka jest obowiązkowy